fbpx

אודות אלק כץ

alec katz pianist

אלק כץ – פסנתרן, מלחין ומעבד הוא אחד המוסיקאים הפעילים בסצנת המוזיקה בישראל . התחיל את הקריירה המוסיקלי שלו בארץ מאמצע שנות ה-90. בארץ הופיע עם מיטב נגני הג’אז הישראלים וביניהם ג’ס קורן, עמיקם קימלמן, אורפיאוס גיאטנופולוס (ממלו), ז’ק סאני, עופר גנור אלי מגן, אהרלה קמינסקי ואחרים. אלק השתתף לא פעם בפרויקטים שונים עם מוזיקאים בינלאומיים כמו סלייד המפטון, דונאלד האריסון, אריק אלכסנדר, צ’אק יזראלס, קווין מהגוני ועוד.

אלק כץ החל את לימודי הפסנתר בגיל שבע ובהמשך למד בנוסף תיאוריה וקומפוזיציה. בעל תואר שני באמנות ביצוע פסנתר ג’אז מהאקדמיה המלכותית בהאג, הולנד (1998), שם למד עם בארי האריס ועם פרנץ אלסן.

אלק הופיע פעמים רבות על במות של פסטיבלים ומועדוני ג’אז שונים בארץ, ביניהם – פסטיבל הג’אז בים האדום (אילת), פסטיבל ג’אז תל אביב, פסטיבל ירושלים, מוזאון תל אביב, מוזאון ירושלים, משכן לאומנויות הבמה תל אביב, היכל התרבות תל הביב, ראשון לציון, סדרות הג’אז בתיאטרון גבעתיים ועוד.

אלק הופיע עם תזמורת סימפונית ירושלים בפרויקט מיוחד מיצירות של מלחינים אמריקאים. בנוסף להשתתפות בפרויקטים שונים, אלק כץ אלק מוביל את הטריו שלו מזה יותר מעשור ומופיע עם ההרכב שלו ושל זמרת הג’אז סימונה ארונס. יחד עם סימונה עשה הקלטות עם המתופף הנודע בילי הארט וכן הקליט דיסק של הזמרת בניו יורק בהשתתפות הארי וויטאקר.

.לפני מספר שנים אלק יזם והשתתף בסדרת הופעות וכיתות אמן עם מוזיקאי ג’אז אגדי ומלחין צ’אק יזראלס בין השניים נוצר קשר מוזיקאלי יוצא דופן. הטריו של צ’אק יזראלס עם אלק כץ ומתופף יונתן רוזן הופיע מספר הופעות במועדון שבלול ג’אז בתל אביב, צוללת הצהובה בירושלים ומועדון מיילסטון בשוני בנימינה. ההקלטה מאותה הופעה הבלתי נשכחת ניתן לשמוע כאן.

בנוסף להופעות אלק מגדיש לא מעט זמן להוראה. הוא מלמד מעל עשר שנים בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה תל אביבבתוכנית האקדמית ללימודי הג׳אז בשיתוף הניו סקול (ניו יורק), ניו יורק וכן בבית ספר למוסיקה רימון. אלק כץ מלמד  פסנתר, הרמוניה, אלתור והוא מנחה להרכבים מוזיקאליים. בין תלמידיו ישנם לא מעט מוזיקאים ידועים הפעילים בארץ ובחו”ל.

המלצות / מה אחרים אומרים

הנגינה של אלק כץ מעוררת השראה וביטחון. אלק הוא קול חדש ורענן בג'אז. סגנון הפסנתר שלו אותנטי - נאמן לשורשי ג'אז אמיתי, אך עדיין מקורי
Joe Hunt
'מתופף, מורה בברקלי קולדג
מה שיש לאלק, מעבר לידע העמוק והשטף יצירתי, הוא היכולת לפעול מעבר לשטחיות ולחשוב על מוזיקה כפי שעושים המוזיקאים היצירתיים והתקשורתיים ביותר
chuck-israels
Chuck Israels
נגן קונטרבס, מלחין ומעבד
"הוא הראה לי כמה דברים על הנגינה שלי שלא ידעתי. איש מבריק ונגן פסנתר מבריק..."
Dr. Barry Harris
פסנתרן, מלחין, מחנח
אלק הוא אחד הנגני הפסנתר המבוקשים ביותר, מוערך מאוד בזכות המוזיקליות הנהדרת שלו וידע בסגנונות רבים ושונים. אלק הוא סוג של נגן פסנתר שיכול לגרום אפילו לנגן ממוצע להישמע טוב, תמיד מודע לדרישות של הסיטואציה המוסיקאלית ברגע נתון
Jess Koren
Jess Koren
מוזיקאי, נגן סקסופון
אותו 'Blue Rose' הוא קטע נדיר של דיוק אלינגטון שנקרא ‘Free To Be’ אחד הקטעים באלבום האחרון שלי למדתי מפסנתרן ישראל בשם אלק כץ. הישראלים הם באמת רציניים לגבי המוזיקה שלהם, ומי שרציני במוזיקה הוא מספר 1 בספר שלי
Donald-Harrison
Donald Harrison
נגן סקסופון, מלחין ומפיק
"אלק מנגן ומפיק ברהיטות טבעית כזאת..."
harry-whitaker
Harry Whitaker Jr.
פסנתרן ומפיק
Item added to cart.
0 items - $0.00

File Download

Enter your email to download the file

  • Your email is safe with us. We don't spam