אודות

Alec Katz playing is inspiring and confident. Alec is a fresh new voice in jazz. His piano style is authentic – true to real jazz roots, yet his style is original – Joe Hunt

for english bio click here

אלק כץ – פסנתרן, מלחין ומעבד הוא אחד המוסיקAlec Katzאים הפעילים בסצנת המוזיקה בישראל . התחיל את הקריירה המוסיקלי שלו בארץ מאמצע שנות ה-90. בארץ הופיע עם מיטב נגני הג’אז הישראלים וביניהם ג’ס קורן, עמיקם קימלמן, אורפיאוס גיאטנופולוס (ממלו), ז’ק סאני, עופר גנור אלי מגן, אהרלה קמינסקי ואחרים. אלק השתתף לא פעם בפרויקטים שונים עם מוזיקאים בינלאומיים כמו סלייד המפטון, דונאלד האריסון, אריק אלכסנדר, צ’אק יזראלס, קווין מהגוני ועוד.

אלק כץ החל את לימודי הפסנתר בגיל שבע ובהמשך למד בנוסף תיאוריה וקומפוזיציה. בעל תואר שני באמנות ביצוע פסנתר ג’אז מהאקדמיה המלכותית בהאג, הולנד (1998), שם למד עם בארי האריס ועם פרנץ אלסן.

אלק הופיע פעמים רבות על במות של פסטיבלים ומועדוני ג’אז שונים בארץ, ביניהם – פסטיבל הג’אז בים האדום (אילת), פסטיבל ג’אז תל אביב, פסטיבל ירושלים, מוזאון תל אביב, מוזאון ירושלים, משכן לאומנויות הבמה תל אביב, היכל התרבות תל הביב, ראשון לציון, סדרות הג’אז בתיאטרון גבעתיים ועוד.

אלק הופיע עם תזמורת סימפונית ירושלים בפרויקט מיוחד מיצירות של מלחינים אמריקאים. בנוסף להשתתפות בפרויקטים שונים, אלק כץ אלק מוביל את הטריו שלו מזה יותר מעשור ומופיע עם ההרכב שלו ושל זמרת הג’אז סימונה ארונס. יחד עם סימונה עשה הקלטות עם המתופף הנודע בילי הארט וכן הקליט דיסק של הזמרת בניו יורק בהשתתפות הארי וויטאקר.

בנוסף להופעות אלק מגדיש לא מעט זמן להוראה. הוא מלמד מעל עשר שנים בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה תל אביבבתכנית האקדמית ללימודי הג׳אז בשיתוף הניו סקול (ניו יורק), ניו יורק וכן בבית ספר למוסיקה רימון. אלק כץ מלמד  פסנתר, הרמוניה, אילתור והוא מנחה להרכבים מוזיקאליים. בין תלמידיו ישנם לא מעט מוזיקאים ידועים הפעילים בארץ ובחו”ל.

ליצירת קשר אנא מלאו טופס בדף הקשר או שלחו אימייל לכתובת:   [email protected]

Simona- Alec-Smooth_Sailing-CD-front
Spiral // Simona Arones, Alec Katz - Smooth Sailing
  1. Spiral // Simona Arones, Alec Katz - Smooth Sailing
  2. Smooth Sailing // Simona Arones, Alec Katz - Smooth Sailing
  3. Little Boy // Simona Arones, Alec Katz - Smooth Sailing
#back to top